Loading...

Ekstraktory laboratoryjne

Ekstrakcja pestycydów

Ekstraktor, homogenizator, pulweryzator, urządzenie rozdrabniające. Umożliwia ekstrakcję pestycydów zgodnie z metodyką QuEChERS.

Unikalne urządzenie posiadające nowoczesny wygląd oraz szeroki zakres zastosowań i wysoką wydajność pracy (możliwość przygotowania nawet do 4 × 96 próbek jednocześnie).
GenoGrinder® jest powszechnie stosowany do ekstrakcji pestycydów zgodnie z metodyką QuEChERS.
GenoGrinder® wykorzystuje unikalny ruch platformy, na której znajdują się naczynia z próbkami, pozwalajacy na uzyskanie rewelacyjnych rezultatów w przygotowaniu próbek zarówno roślinnych jak i zwierzęcych. Próbki rozdrabniane są za pomocą mediów mielących w postaci kulek wykonanych ze stali, silikonu lub cyrkonu o różnych średnicach lub ceramicznych cylindrów. Dobór mediów mielących uwarunkowany jest rodzajem próbki jak również wielkością naczynia, w którym próbka ma być rozdrobniona. Możliwe jest rozdrabnianie/mielenie próbek zarówno w suchej postaci, jak również z dodatkiem roztworu buforowego.
GenoGrinder® umożliwia jednoczesne przygotowywanie próbek w dwóch lub czterech standardowych płytkach głębokich (w zależnosci od wielkości zainstalowanego uchwytu mocującego) lub w naczynkach o objetości od 0,6 ml do 50 ml. Ze względu na dużą różnorodność dostępnych akcesoriów, są one dobierane do indywidualnych potrzeb klienta.
Typowy czas przygotowania próbki jest krótszy niż 2 minuty.
Urządzenie umożliwia dokładne ustawienie czasu przygotowania próbki oraz szybkości w zakresie od 500 do 1750 uderzeń/min. Wszystkie parametry widoczne są na wyświetlaczu LCD, co pozwala na dokładną kontrolę procesu rozdrabniania.
Blokady bezpieczeństwa oraz cylinder pneumatyczny zapewniają bezpieczną pracę z urządzeniem.
W ofercie dostępne są akcesoria Kryo-Tech® do pracy w niskich temperaturach, szczególnie użyteczne w przypadku przygotowywania próbek RNA i białek.

Urządzenia rozdrabniające